Najczęściej Zadawane Pytania

kosiarka raymo

CZY RAYMO TO DWA RÓŻNE URZĄDZENIA
O NAPĘDZIE ELEKTRYCZNYM I HYBRYDOWYM?

Nie. Jest jedno urządzenie Raymo zasilane dzięki wkładom hybrydowym lub elektrycznym. Możesz posiadać wiele wkładów różnego typu i wymieniać je tak często, jak zechcesz lub w zależności od potrzeb. Dzięki systemowi POWERSWAP zajmuje to tylko chwilę!

Modele wymiennych układów roboczych Raymo różnią się szerokością cięcia. W przypadku modelu R52TURF jest to 132 cm, R42FLEX to 104 cm, S46FLORIS to 117 cm, a w R48Cratf to 122 cm.

 

kosiarka raymo
kosiarka raymo

JAK DŁUGO MOGĘ PRACOWAĆ NA JEDNYM ŁADOWANIU?

Średnie zużycie energii przez Raymo to około 1,5 kW przy pracy w optymalnych warunkach. To liczba może się wahać od 900 W do 2,5 kW w zależności od rodzaju, wysokości trawy i warunków terenowych. Korzystając z akumulatora o pojemności 120Ah można pracować około 4-5 godzin. Z akumulatora o pojemności 56 Ah zainstalowanego we wkładce hybrydowej: o połowę krócej.

System POWERSWAP daje możliwość wykorzystania wielu wkładów zasilających. Możesz korzystać zarówno z wkładu elektrycznego, jak i hybrydowego typu plug-in. Wybierz rozwiązanie najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom!

kosiarka raymo

CZYM RÓŻNI SIĘ RAYMO OD INNYCH
ZDALNIE STEROWANYCH KOSIAREK?

Raymo jest elektryczną kosiarką bezemisyjną niepodobną do żadnej innej komercyjnej kosiarki RC. Jest sterowana radiowo w celu zmniejszenia wagi i maksymalizacji czasu pracy. Kosiarki Raymo są dużo lżejsze w porównaniu do ciężkich gąsienicowych kosiarek zdalnie sterowanych, co ułatwia między innymi kwestie transportowe. Poza tym przez swą stosunkowo niewielką wagę i zastosowaną technologię nie zdziera darni podczas koszenia.

Zastosowanie zasilania w pełni elektrycznego lub hybrydowego powoduje ogromne różnice w kosztach eksploatacji maszyny na korzyść Raymo, w porównaniu do zastosowań benzynowych lub wysokoprężnych. Nie wymaga sprawdzania poziomu olejów i płynów hydraulicznych.

Raymo to oszczędności i rentowność. Maszyny Raymo to również najniższe kosiarki komercyjne tego typu, umożliwiające koszenie w miejscach niedostępnych dla innych urządzeń. Konstrukcja Raymo jest modułowa – możesz dowolnie wybierać źródło zasilania i stosować różne przystawki przez co maszyna jest niezwykle uniwersalna i funkcjonalna.

System 4WD, zerowy promień skrętu i niski środek ciężkości daje Raymo niezwykle skuteczną zdolność wspinania się i doskonałą stabilność na zboczach.

JAKI JEST KOSZT EKSPLOATACJI RAYMO?

Bardzo niski. Raymo zużywa ok. 1,5 kW na godzinę! Przy średniej cenie energii elektrycznej w Polsce wynoszącej 0,63 zł/kWh koszt energii na godzinę pracy wynosi około złotówki. To nieporównanie mniej niż cena zasilania kosiarek spalinowych o podobnej wielkości.

Kosiarka elektryczna nie wymaga prawie żadnej konserwacji. Nie posiada filtrów powietrza, nie trzeba wymieniać oleju ani pasków. Minimalna liczba ruchomych części to mniejsze zużycie i wydłużone okresy między serwisami. Poza tym całą maszynę wraz z montażem osprzętu, samą pracą czy też transportem może bez problemu użytkować jedna osoba – reszta Twoich pracowników może w tym czasie zająć się innymi zadaniami. Wszystko to sprawia, że inwestycja z łatwością zwróci się w przeciągu sezonu.